امروز میخوام صفر تا صد آهنگی که ساختم رو اینجا بررسی کنیم .  اگه به ساز های موسیقی (گیتار ، پیانو  ) اینا علاقه دارید یا دلتون میخواد بدونید لایه های یک آهنگ کامل چطوری ساخته میشن تا آخر پست رو بخونید و گوش کنید . 

پیشنهاد میکنم صداها رو حتما با هدفون ، یا بلندگو گوش کنید بیشتر لذت میبرید . 

خب آهنگی که میخواستیم بسازیم ، ریتم 6/8 داشت . از جهتی که علاقه خاصی به گیتار دارم ، پس یه لایه آکورد گیتار برای آهنگ میسازیم :

خب نسبتا قشنگ شد . همین هی تکرار میشه . 

حالا نیاز به بیس داریم . میتونیم بیس های مختلف بزاریم ولی من عاشقققق گیتار بیس هستم :) پس با گیتار بیس یه بیس میزنیم :

حلا بیس و گیتاری که ساختیم رو باهم ببینیم چطوری میشن : 

نسبتا قشنگ شدن . 

حالا بریم سراغ ریتم . در طول آهنگ از یه ریتم ثابت استفاده نمیشه . ریتم ها هرچی آهنگ میره جلوتر پیچیده تر میشن ( قطعا دیدیم تو هر آهنگی که هر چی به آخر آهنگ نزدیک میشیم آهنگ اوج میگیره و صدا ها پیچیده تر میشن بنابراین ما هم باید ریتمامون از ساده به پیچیده تبدیل بشن از اول تا آخر آهنگ ) .

بزارید ساده ترین ریتم دنیا رو بسازیم :

همینطور که میبینید خیلی سادس . این باشه برا اول آهنگ . حالا یه ریتم یکم پیچیده تر میسازیم که صدا های hat قاطیش شده :

ریتم خوبیه ولی یه چیزی کم داره . از اینترنت یه صدای hey مردونه دانلود کردم ببینید :

همین صدای hey رو میندازم رو ریتم قبلی ببینید چی میشه :

خب عالی شد . 

حالاااااا .

بیاید تمام چیزای که ت الان ساختیمو همزمان باهم پلی کنیم ببینیم چی شده :

قشنگ شد نه ؟ :)

تا اینجا ریتم آهنگ کامله باید یه ملودی روش بزنیم . نهایتا یه سری ملودی با ساز های کلارینت و اینا زدم و آهنگو تکمیل کردم . 

نسخه کامل اهنگ این شد (1 دقیقه و 24 ثانیه شد ) یک بار از اول تا آخر گوش کنید ببینید چی شد :

دوست داشتید ؟

بیاید آهنگ بسازیم :)

Sonic Pi - یک زبان برنامه نویسی مخصوص ساخت آهنگ !!!!

بیاید آهنگ بسازیم 2 :)

,آهنگ ,ریتم ,یه ,رو ,بیس ,    ,آهنگی که ,گوش کنید ,  خب ,پیچیده تر
مشخصات
آخرین جستجو ها